1. Rozkręcanie na części pierwsze, wtedy można ocenić jaka była prawdopodobna przyczyna uszkodzenia turbiny. Po czym powiadamiany jest klient na co powinien zwrócić szczególna uwagę przy naprawie swojego auta, żeby sytuacja się nie powtórzyła.
  2. Czyszczenie w myjce ultradźwiękowej lub warsztatowej.
  3. Szkiełkowanie.
  4. Weryfikacja czystych elementów wolnych od nagaru, rdzy, śniedzi itp. Zużyte elementy lub odbiegające nawet w niewielkim stopniu od normy są wyrzucane za złom i zastępowane nowymi.
  5. Jeśli jest to wymagane, tulejowanie korpusu.
  6. Składanie rdzenia w absolutnej czystości przy zachowaniu oryginalnych procedur montażowych. W jego skład wchodzi: korpus, osłona termiczna, wirnik, koło kompresji, pierścienie uszczelniające, oringi, łożysko główne i jej zabezpieczenia, łożysko oporowe, odrutniki olejowe,talerzyk, śruby, nakrętka wirnika,
  7. Wyważanie, doważanie i kontrola szczelności rdzenia na maszynie TURBO POWER przy obrotach do 200’000rpm
  8. Montaż aluminiowej pokrywy, zmiennej geometrii, kolektora, siłownika.
  9. Regulacja przepływu zmiennej geometrii na maszynie FLOW IMPROVER, regulacja pneumatycznego lub elektronicznego aktuatora przy użyciu testera VNTT-Pro

    Info

Przed montażem turbiny do pojazdu należy poznać i usunąć przyczynę uszkodzenia poprzedniej turbosprężarki, w przeciwnym razie może uszkodzić się następna.