Maszyna przepływowa FLOW IMPROVER służy do regulacji przepływu powietrza (w miejscu, gdzie po zamontowaniu do silnika przepływają spaliny napędzające wirnik) przez łopatki zmiennej geometrii. Ma ona za zadanie eliminację efektu turbo dziury i sprawia że naprawiona przez nas turbosprężarka będzie odpowiednio sprężała powietrze do waszego sinika, zapewniając przy tym płynną moc w pełnym zakresie obrotów jak na fabrycznie nowej turbinie.

Po zamontowaniu na niej całkowicie złożonej turbosprężarki, wpisywany jest do komputera nr turbosprężarki, następnie uruchamiany jest elektroniczny lub podciśnieniowy aktuator poruszając sztangę zmiennej geometrii do punktu startowego, po czym zasysane jest powietrze przez turbinę. Na dotykowym ekranie, komputer wskazuje dane w kg/h przeliczone z uwzględnieniem aktualnych warunków atmosferycznych temperatury i ciśnienia powietrza i porównuje je z parametrami dla danej turbosprężarki. Dzięki temu wiemy, czy trzeba zmniejszyć, lub zwiększyć przepływ.


Wyważarka wysokoobrotowa do rdzeni turbosprężarek TURBO POWER jest bardzo zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Pozwala ona na sprawdzenie szczelności i prawie całkowicie pozbycie się drgań w warunkach zbliżonych do rzeczywistej pracy, jak ma to miejsce w fabrycznie nowych turbinach. Działa ona następująco:

Złożony wcześniej rdzeń turbosprężarki jest przykręcany do odpowiedniego adaptera. Podłączane jest zasilanie oleju Castrol 5w30 pod ciśnieniem od 3 do 5bar podgrzanego do 45 stopni C. Przy użyciu sprężonego powietrza, napędzany jest wirnik od 0 do max 200 000 obr/min, bezdotykowy czujnik skanuje magnetycznie liczbę obrotów i kątowy punkt niewyważenia. Na ekranie dotykowego monitora wskazuje w pełnym zakresie obrotów kątowy punkt niewyważenia, który trzeba zeszlifować. Czynność powtarzana jest do uzyskania normy opisanej dla danego typu turbiny.

 


Actuator Tester ATD-1 jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym stworzonym z myślą o firmach zajmujących się regeneracją turbosprężarek oraz warsztatach zajmujących się diagnostyką samochodów osobowych i dostawczych wyposażonych w turbosprężarki z elektronicznym sterowaniem. Actuator Tester jest urządzeniem pozwalającym na testowanie oraz regulację zmiennej geometrii łopatek VNT (Variable Nozzle Turbine) turbosprężarek wyposażonych w zawór elektroniczny (actuator) SREA  (Simple Rotary Electronic Actuator) oraz inteligentny zawór REA (Rotary Electronic Actuator). Turbosprężarki (w większości firmy Garrett) z zaworami elektronicznymi są najczęściej montowane w silnikach diesel samochodów m.in. Mercedes, BMW, Ford, Audi, Volkswagen, Jaguar, Land Rover, Jeep, Chrysler, Volvo, Chevrolet


Myjka ultradźwiękowa czyści delikatne elementy przy użyciu wibracji i wody z płynem czyszczącym.


Piaskarka własnego projektu pozwala czyścić elementy z rdzy i nagaru za pomocą mikrokulek szklanych rozpędzonych przy użyciu sprężonego powietrza.


Sprężarka śrubowa AIRPOL spręża powietrze cicho i wydajnie do zbiornika, które rozprowadzone jest po całym warsztacie.